Taşların Enerjisi

INCI

- Sanata yönelik zekayı ve sezgisel gücü harekete geçirir. Sanatçılara özellikle tavsiye edilir.

- İnsanların kişiyi sevmesine yardımcı olur.

- Olumsuz duygulardan ziyade olumlu duygulara yönlendirir.

- Kötü şansı iyi yöne çevirdiğine inanılır.

- Daha etkili bir kullanım için altın ve gümüş ile kullanılması tavsiye edilir.

AMATIS

Şifa bakımından en önde gelen taşlardandır. Eski çağlarda sarhoşluğu yok eden taş olarak da isimlendirilmiştir. Cilt hastalıklarına karşı, Alerjiye, migrene ve göz hastalıklarına karşı yararlıdır. Negatif elektrik yüklüdür ve vücudunuzdaki fazla elektrik yükünü alır, beyin gücünü yükseltir. Depresyona karşı ilk akla gelen taştır. Ametist deyince akla enerji gelmelidir.

Uykusuzluk problemi olanlar yatmadan önce ametisti bir süre ellerinde tutarlarsa ve yatarken de yastıklarının altına koyalarsa çok rahat uyuduklarını farkedeceklerdir. Eklem ağrılarına karşı iyileştirici etkisi de vardır.

ZUMRUT

Zümrüt bolluk, sevgi, sakinlik ve sabır unsurlarını içeren bir taştır. Sara hastalığına karşı önleyici veya durdurucu etkilerinden söz edilir. Perulular bu taşı yararlarından dolayı “ulusal taş” olarak nitelerler.

Eski Mısır’da hamile kadınların düşük yapmaması için kullanılan zümrüt, bağışıklık sistemini, sinir sistemini, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir. Vücudumuzdaki negatif enerjiyi atar. Ciğerlerin sağlıklı çalışmasını sağlar.

FATIMANIN ELI

Fatma'nın Eli' olarak bilinse de Arapça'da 'Hamse Eli' diye anılır. Hamse, beş anlamına gelir ve bir elin parmak sayısını gösterir. Hindu'lar 'Humsa Eli', Museviler ise 'Hameş Eli' veya 'Miryam'ın Eli' adını vermişlerdir. Özellikle Kuzey Afrika'da özellikle çok değerlidir. Güç, bereket, dayanıklılık gibi insanlığın en manevi ihtiyaçlarına kucak açan bu sembolün keşfedilmesinin altında bir kıskançlık hikâyesi yatar.

YUSUFCUK                           

Yusufçuk aşktaki tutkuyu, bağlanmayı ve ne pahasına olursa olsun vazgeçmemeyi anlatır. Yusufçuk kuşları çift olarak en sadık kuşlardır. Fakat yusufçuk kuşlarından dişi olan, çiftleştiği erkeğin kafasını koparıp yer. Yusufçuk kuşlarının erkeği için ne kadar da sadık bir aşk öyle değil mi? Ateşe aşık yusufçuk, aşkı uğruna bile bile kendini ateşe atar.
Ateş gökyüzüne yükselirken, yusufçuk narin vücudu ile ateşin etrafında dans etmeye başlar, ateşle bir bütün olur. Tıpkı bir aşık gibi ateşe dokunmak, ona yakın olmak isteyen yusufçuk, onun bir parçası olmanın verdiği mutlulukla kendini sonsuz aşkının kollarına bırakır.

GUL KUVARTS

Aşkın ve güzelliğin sembolüdür.


◦   Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.◦   Cep telefonu, telsiz ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu toplar.

◦   Dumanlı kuvarslar, duyguları güçlendirir. Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar.

◦   Tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yokeder ve pozitif enerjiyi toplar.


◦   Beden hücrelerini yeniler, bu suretle hem hastalıkları tedavi eder, hem de bedeni dinçleştirir.

◦   (Stres, heyecan, korku, alınganlık, kırılganlık, öfke, gereksiz suçluluk duygusu, nefret, bağımlılık, aşırı üzüntü, yalnızlık hissi gibi) duygulanmaları (duyarlılıkları) dengeler. Böylece iç barışı (huzuru) ve uyumu sağlar.

◦   Sayılacak organları ve sistemleri sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder: Böbrekler, akciğerler, karaciğer, bedenin ısı sistemi (ateş), adrenale ilişkin sistem, genital sistem, kalp (yürek)  anjini, astımı (nefes darlığını), görme bozukluklarını, migreni, siyatiği iyileştirir.

Müzik yeteneği verir, varsa artırır.

Depresyon halinin ortadan kalkmasında ve en azından etkisinin azaltılmasında yardımcıdır.

Sevgi, şefkat, hoşgörü ve bağışlama duygularını geliştirir.

YAKUT

Yakut güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Ona, Hindistanda Değerli Taşların Efendisi adını yakıştırmışlardır. Amerika, Avrupada çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Güneydoğu Asya Yakutun anavatanıdır. Elmastan sonra en sert değerli taştır.

Kan dolaşımına pozitif canlandırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi sınırlamalarından kurtardığı gibi, kendinden fazla diğerlerini düşünmesine yol açar. Cesaret, ruhsal gelişme, liderlik, mutluluk duygularını arttırır. Cinsel aşırılıklara da iyi geldiği söylenenler arasındadır. Astrolojik olarak koç, yengeç, aslan, akrep, yay ve oğlak burçlarının da taşıdır.

KRISTAL

Kristal Kuvars taşının asıl söyleniş biçimi kuvars kristali'dir. Fakat genelde kristal kuvars olarak söylendiğinden dolayı, farklı bir taş olarak algılanmaması için bizde bu şekilde kullandık.

Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılmış, yer kabuğunun %10'dan fazlasını oluşturan sert ve katı bir mineral grubudur. Altıgen prizmalar şeklinde kristallerdir. Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür.

◦    Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.

◦    Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.

◦    Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.

◦    Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.

◦    Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden     

    korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların        

    pozitif enerjisini toplar.

◦    Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.

◦    Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.

AKIK

Taşların sırlı şahı, “ölümsüz taş”, “Yemen Taşı” adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri, süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir.

• Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.

• Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.

• Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcı olur.

• Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.

• Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.

• Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece stresi yok eder.

• Kişiyi sosyalleştirir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.

• Korkuların yenilmesinde, cesaretin artırılmasında yardımcı olur.

• Akıl ve mantık gücünü geliştirir.

• Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.

• Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyesine getirir.

• Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.

ALACA AKİK

◦   Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir. ◦   Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar. ◦   Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır. ◦   Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir. ◦   Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.◦   Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir. KRIZOKOL

Yemek borusu bölgesini düzenler.

Sancilanan bölgeye sürülürse, kas kramplarini ve buna bagli agrilari hafifletir.

Geçmiste basimizdan geçen yikici etkili olaylarin üzerimizdeki psikolojik travmasini ortadan kaldirir.

Bedeni, kalbi ve ruhu kötülüklerden ve olumsuz duygu ve düsüncelerden arindirir.

Kisiyi üçüncü bir göz sahibi yapip baskalarinin göremedigi gerçekleri görmesini saglar.

Kisiye özgü yetenekler verir, buluslar yapmasina yardim eder. Kaybolan yeteneklerin geri kazanilmasini saglar.

ZOISIT

Ağır hastalık veya bunalımların (travmaların) ortadan kaldırılmasına yardım eder.


* Kalbi destekler.


* Kadınların doğurganlığını harekete geçirir, erkeğin cinsel gücünü artırır.


* Adrenalin sistemi (böbrek üstü bezlerini) güçlendirir.


* Çakraları yeniden düzenler.

SITRIN

Sitrin taşı, renk özelliği olarak sarı renkten açık kahveye doğru giden farklı bir renk çeşitliliğine sahiptir. Daha anlaşılır bir dille ifade etmek gerekirse sitrin; turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi gibi renklerde bulunur.

Psikolojik etkileri düşünüldüğünde ise, kendine güveni güçlendirir ve insanın kendine zarar verici düşüncelerini yok eder. Bazı inanan kişiler sitrin taşını kasalarına koyarlar. Bunun nedeni ise sitrinin parasal güçlerini arttırdıklarına inanmalarıdır. Yılan zehrine de iyi geldiği düşünülür.

Bu özelliklerinin yanı sıra sitrin; aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır, negatif enerjiyi alır, cesaret verir, bedene canlılık verir. Bağımlılığı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz için yararlı bir antioksidandır.

MAVI SAFIR

Dünyanın en pahalı ve değerli taşları arasında bulunan safirler, sert ısılara dayanıklı ve muhteşem mavi renkte ve beyaz damarlı olurlar. Dünya yüzünde en değerli ve ünlü Safirler Hindistan'dan çıkmışlardır. Mohs ölçeğine göre Safir Elmastan sonra gelen sertlik derecesine sahiptir. Safirler saf iken renksiz bir mineral olan Korondumun bir çeşididir.

Mavi safir, duygusal travmaların yarattığı duygu yüklerinden kurtararak özgürlük hissi verir.                 

ONIKS

Değerli taşlardan biri olan oniks taşı ayrılık taşı olarak bilinir. Siyah renge sahip olan bu taş, korku ve kaygı duygularını dengelediği bilinir. Bağımlılıktan kurtulmanızı sağlar. Kendisine taşıyan kişilere enerji verdiği bilinir. Kova, oğlak ve yay burcunun taşıdır. Pozitif düşünce, depresyon azaltıcı ve kendine güven duymanın taşıdır. Oniks taşının kadın erkek ilişkilerini düzenler. Gelecek kaygısı yaşayan kişilerin bu taşı taşımaları önerilir.

AKUAMARIN

* Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.

* Bereket ve uğur taşıdır.

* Cesaretinizi ve inancınızı yitirdiğiniz ve vazgeçme aşamasına geldiğiniz anlarda akuamarin sizi yüreklendirir ve kendinize olan güveninizi yeniler.

* Eğer iyi yaptığınız işlerde bile kendinizin yetersiz kaldığına inanan mükemmeliyetçi bir yapıya sahipseniz; akuamarin sizin manen tatmin olmanızı sağlayacak şekilde görüşünüzü genişletir; kendi değerinizi farketmenizi sağlar.

* Farkındalığı artırır.

* Kendine güveni artırır. Tembellik eğilimini geçirir.

* Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.

* Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

PERIDOT

Kişide beden unsurlarını üst düzeye çeker ve beden ile zihin dengesini sağlayıcı etkisi bulunur.
Vücutta organlarla ilgili özeeliğide bulunur ki doku bozulmalarına iyi geldiği ve dokuların bozulmasını önleyici özelliklere sahiptir.
Özellikle bazı organlarda etkisi büyük olduğundan şiddetle önerilir. Özellikle kalp, ciğer, dalak ve pankreas gibi hayati organlarda olumlu etkisi vardır.

YEŞİM TAŞI

  • Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar.
  • Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim                              taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.

◦       Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.

◦      Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.

◦      Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur. 


◦      İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda    

◦      yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır. ◦                   Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.

SAFİR

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir taşı sert, ısıya dayanıklı ve genellikle mavi renktedir. Fakat en kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır. Lacivert safirler çok yaygın olsa da pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil rengi de bulunur. Safir bayanların ve erkeklerin çok değer verdikleri bir taştır. Safir kişilere güven veren etkisini yayar ve özgürlük hissi verir. Safir taşının iyileştirici özelliği bulunur. Safir taşının sakinleştirici etkisi vardır. Sadakatin, arkadaşlığın, güvenin sembolüdür.

Bayanların çok fazla tercih ettikleri safir kolye, küpe, yüzük gibi takılarda mücevher olarak kullanılır. Safirin aşkta sadakati sağladığı bilinir. Safir taşının kalbi ve böbrekleri de güçlendirdiği söylenir. Renginin verdiği harika enerjiyle pozitif bir zindelik verir. Dünya’ nın en pahalı taşlarından biri olduğu için çok fazla ilgi görür. Evlilik tekliflerinin sembolize edildiği safir taşa, hiç bir kadın hayır diyemez.

INCI

- Sanata yönelik zekayı ve sezgisel gücü harekete geçirir. Sanatçılara özellikle tavsiye edilir.

- İnsanların kişiyi sevmesine yardımcı olur.

- Olumsuz duygulardan ziyade olumlu duygulara yönlendirir.

- Kötü şansı iyi yöne çevirdiğine inanılır.

- Daha etkili bir kullanım için altın ve gümüş ile kullanılması tavsiye edilir.

AMATIS

Şifa bakımından en önde gelen taşlardandır. Eski çağlarda sarhoşluğu yok eden taş olarak da isimlendirilmiştir. Cilt hastalıklarına karşı, Alerjiye, migrene ve göz hastalıklarına karşı yararlıdır. Negatif elektrik yüklüdür ve vücudunuzdaki fazla elektrik yükünü alır, beyin gücünü yükseltir. Depresyona karşı ilk akla gelen taştır. Ametist deyince akla enerji gelmelidir.

Uykusuzluk problemi olanlar yatmadan önce ametisti bir süre ellerinde tutarlarsa ve yatarken de yastıklarının altına koyalarsa çok rahat uyuduklarını farkedeceklerdir. Eklem ağrılarına karşı iyileştirici etkisi de vardır.

ZUMRUT

Zümrüt bolluk, sevgi, sakinlik ve sabır unsurlarını içeren bir taştır. Sara hastalığına karşı önleyici veya durdurucu etkilerinden söz edilir. Perulular bu taşı yararlarından dolayı “ulusal taş” olarak nitelerler.

Eski Mısır’da hamile kadınların düşük yapmaması için kullanılan zümrüt, bağışıklık sistemini, sinir sistemini, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir. Vücudumuzdaki negatif enerjiyi atar. Ciğerlerin sağlıklı çalışmasını sağlar.

FATIMANIN ELI

Fatma'nın Eli' olarak bilinse de Arapça'da 'Hamse Eli' diye anılır. Hamse, beş anlamına gelir ve bir elin parmak sayısını gösterir. Hindu'lar 'Humsa Eli', Museviler ise 'Hameş Eli' veya 'Miryam'ın Eli' adını vermişlerdir. Özellikle Kuzey Afrika'da özellikle çok değerlidir. Güç, bereket, dayanıklılık gibi insanlığın en manevi ihtiyaçlarına kucak açan bu sembolün keşfedilmesinin altında bir kıskançlık hikâyesi yatar.

YUSUFCUK                           

Yusufçuk aşktaki tutkuyu, bağlanmayı ve ne pahasına olursa olsun vazgeçmemeyi anlatır. Yusufçuk kuşları çift olarak en sadık kuşlardır. Fakat yusufçuk kuşlarından dişi olan, çiftleştiği erkeğin kafasını koparıp yer. Yusufçuk kuşlarının erkeği için ne kadar da sadık bir aşk öyle değil mi? Ateşe aşık yusufçuk, aşkı uğruna bile bile kendini ateşe atar.
Ateş gökyüzüne yükselirken, yusufçuk narin vücudu ile ateşin etrafında dans etmeye başlar, ateşle bir bütün olur. Tıpkı bir aşık gibi ateşe dokunmak, ona yakın olmak isteyen yusufçuk, onun bir parçası olmanın verdiği mutlulukla kendini sonsuz aşkının kollarına bırakır.

GUL KUVARTS

Aşkın ve güzelliğin sembolüdür.


◦   Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.◦   Cep telefonu, telsiz ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu toplar.

◦   Dumanlı kuvarslar, duyguları güçlendirir. Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar.

◦   Tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yokeder ve pozitif enerjiyi toplar.


◦   Beden hücrelerini yeniler, bu suretle hem hastalıkları tedavi eder, hem de bedeni dinçleştirir.

◦   (Stres, heyecan, korku, alınganlık, kırılganlık, öfke, gereksiz suçluluk duygusu, nefret, bağımlılık, aşırı üzüntü, yalnızlık hissi gibi) duygulanmaları (duyarlılıkları) dengeler. Böylece iç barışı (huzuru) ve uyumu sağlar.

◦   Sayılacak organları ve sistemleri sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder: Böbrekler, akciğerler, karaciğer, bedenin ısı sistemi (ateş), adrenale ilişkin sistem, genital sistem, kalp (yürek)  anjini, astımı (nefes darlığını), görme bozukluklarını, migreni, siyatiği iyileştirir.

Müzik yeteneği verir, varsa artırır.

Depresyon halinin ortadan kalkmasında ve en azından etkisinin azaltılmasında yardımcıdır.

Sevgi, şefkat, hoşgörü ve bağışlama duygularını geliştirir.

YAKUT

Yakut güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Ona, Hindistanda Değerli Taşların Efendisi adını yakıştırmışlardır. Amerika, Avrupada çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Güneydoğu Asya Yakutun anavatanıdır. Elmastan sonra en sert değerli taştır.

Kan dolaşımına pozitif canlandırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi sınırlamalarından kurtardığı gibi, kendinden fazla diğerlerini düşünmesine yol açar. Cesaret, ruhsal gelişme, liderlik, mutluluk duygularını arttırır. Cinsel aşırılıklara da iyi geldiği söylenenler arasındadır. Astrolojik olarak koç, yengeç, aslan, akrep, yay ve oğlak burçlarının da taşıdır.

KRISTAL

Kristal Kuvars taşının asıl söyleniş biçimi kuvars kristali'dir. Fakat genelde kristal kuvars olarak söylendiğinden dolayı, farklı bir taş olarak algılanmaması için bizde bu şekilde kullandık.

Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılmış, yer kabuğunun %10'dan fazlasını oluşturan sert ve katı bir mineral grubudur. Altıgen prizmalar şeklinde kristallerdir. Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür.

◦    Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.

◦    Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.

◦    Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.

◦    Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.

◦    Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden     

    korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların        

    pozitif enerjisini toplar.

◦    Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.

◦    Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.

AKIK

Taşların sırlı şahı, “ölümsüz taş”, “Yemen Taşı” adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri, süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir.

• Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.

• Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.

• Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcı olur.

• Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.

• Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.

• Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece stresi yok eder.

• Kişiyi sosyalleştirir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.

• Korkuların yenilmesinde, cesaretin artırılmasında yardımcı olur.

• Akıl ve mantık gücünü geliştirir.

• Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.

• Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyesine getirir.

• Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.

ALACA AKİK

◦   Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir. ◦   Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar. ◦   Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır. ◦   Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir. ◦   Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.◦   Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir. KRIZOKOL

Yemek borusu bölgesini düzenler.

Sancilanan bölgeye sürülürse, kas kramplarini ve buna bagli agrilari hafifletir.

Geçmiste basimizdan geçen yikici etkili olaylarin üzerimizdeki psikolojik travmasini ortadan kaldirir.

Bedeni, kalbi ve ruhu kötülüklerden ve olumsuz duygu ve düsüncelerden arindirir.

Kisiyi üçüncü bir göz sahibi yapip baskalarinin göremedigi gerçekleri görmesini saglar.

Kisiye özgü yetenekler verir, buluslar yapmasina yardim eder. Kaybolan yeteneklerin geri kazanilmasini saglar.

ZOISIT

Ağır hastalık veya bunalımların (travmaların) ortadan kaldırılmasına yardım eder.


* Kalbi destekler.


* Kadınların doğurganlığını harekete geçirir, erkeğin cinsel gücünü artırır.


* Adrenalin sistemi (böbrek üstü bezlerini) güçlendirir.


* Çakraları yeniden düzenler.

SITRIN

Sitrin taşı, renk özelliği olarak sarı renkten açık kahveye doğru giden farklı bir renk çeşitliliğine sahiptir. Daha anlaşılır bir dille ifade etmek gerekirse sitrin; turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi gibi renklerde bulunur.

Psikolojik etkileri düşünüldüğünde ise, kendine güveni güçlendirir ve insanın kendine zarar verici düşüncelerini yok eder. Bazı inanan kişiler sitrin taşını kasalarına koyarlar. Bunun nedeni ise sitrinin parasal güçlerini arttırdıklarına inanmalarıdır. Yılan zehrine de iyi geldiği düşünülür.

Bu özelliklerinin yanı sıra sitrin; aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır, negatif enerjiyi alır, cesaret verir, bedene canlılık verir. Bağımlılığı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz için yararlı bir antioksidandır.

MAVI SAFIR

Dünyanın en pahalı ve değerli taşları arasında bulunan safirler, sert ısılara dayanıklı ve muhteşem mavi renkte ve beyaz damarlı olurlar. Dünya yüzünde en değerli ve ünlü Safirler Hindistan'dan çıkmışlardır. Mohs ölçeğine göre Safir Elmastan sonra gelen sertlik derecesine sahiptir. Safirler saf iken renksiz bir mineral olan Korondumun bir çeşididir.

Mavi safir, duygusal travmaların yarattığı duygu yüklerinden kurtararak özgürlük hissi verir.                 

ONIKS

Değerli taşlardan biri olan oniks taşı ayrılık taşı olarak bilinir. Siyah renge sahip olan bu taş, korku ve kaygı duygularını dengelediği bilinir. Bağımlılıktan kurtulmanızı sağlar. Kendisine taşıyan kişilere enerji verdiği bilinir. Kova, oğlak ve yay burcunun taşıdır. Pozitif düşünce, depresyon azaltıcı ve kendine güven duymanın taşıdır. Oniks taşının kadın erkek ilişkilerini düzenler. Gelecek kaygısı yaşayan kişilerin bu taşı taşımaları önerilir.

AKUAMARIN

* Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.

* Bereket ve uğur taşıdır.

* Cesaretinizi ve inancınızı yitirdiğiniz ve vazgeçme aşamasına geldiğiniz anlarda akuamarin sizi yüreklendirir ve kendinize olan güveninizi yeniler.

* Eğer iyi yaptığınız işlerde bile kendinizin yetersiz kaldığına inanan mükemmeliyetçi bir yapıya sahipseniz; akuamarin sizin manen tatmin olmanızı sağlayacak şekilde görüşünüzü genişletir; kendi değerinizi farketmenizi sağlar.

* Farkındalığı artırır.

* Kendine güveni artırır. Tembellik eğilimini geçirir.

* Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.

* Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

PERIDOT

Kişide beden unsurlarını üst düzeye çeker ve beden ile zihin dengesini sağlayıcı etkisi bulunur.
Vücutta organlarla ilgili özeeliğide bulunur ki doku bozulmalarına iyi geldiği ve dokuların bozulmasını önleyici özelliklere sahiptir.
Özellikle bazı organlarda etkisi büyük olduğundan şiddetle önerilir. Özellikle kalp, ciğer, dalak ve pankreas gibi hayati organlarda olumlu etkisi vardır.

YEŞİM TAŞI

◦       Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar.

◦       Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim taşı,        dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.

◦       Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.

◦      Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.

◦      Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur. 


◦      İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda    

◦      yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır. ◦                   Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.

SAFİR

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir taşı sert, ısıya dayanıklı ve genellikle mavi renktedir. Fakat en kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır. Lacivert safirler çok yaygın olsa da pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil rengi de bulunur. Safir bayanların ve erkeklerin çok değer verdikleri bir taştır. Safir kişilere güven veren etkisini yayar ve özgürlük hissi verir. Safir taşının iyileştirici özelliği bulunur. Safir taşının sakinleştirici etkisi vardır. Sadakatin, arkadaşlığın, güvenin sembolüdür.

Bayanların çok fazla tercih ettikleri safir kolye, küpe, yüzük gibi takılarda mücevher olarak kullanılır. Safirin aşkta sadakati sağladığı bilinir. Safir taşının kalbi ve böbrekleri de güçlendirdiği söylenir. Renginin verdiği harika enerjiyle pozitif bir zindelik verir. Dünya’ nın en pahalı taşlarından biri olduğu için çok fazla ilgi görür. Evlilik tekliflerinin sembolize edildiği safir taşa, hiç bir kadın hayır diyemez.

Bize Ulaşın

+90 216 474 2450 (pbx)
+90 555 978 4270
+90 533 522 7209
+90 216 474 2451
contact@talissimo.com

Twitter

    Facebook